Draugos ar kalnu sauli

Draugos ar kalnu sauli

Līva Oliņa

Līva Oliņa

Žurnāliste

Man ir vasarraibumi. Es domāju ar to pietiek, lai ieskicētu, cik ļoti jūtīga mana āda ir pret sauli. Vieni saka, ka vasarraibumi ir Dieva bučas uz vaigiem. Citi saki, ka tā ir debesu karte un zinātāji spēj izlasīt kosmiskas gudrības otra sejā. Kosmetologi gan ir daudz piezemētāki un pavisam lakoniski atzīst, ka tas ir veids, kā āda ziņo, kad tai nepieciešama papildus aizsardzība saulē. Jo vairāk saules, jo vairāk vasarraibumu. Tātad – jo vairāk saules, jo vairāk man vajag aizsardzību.

Nesen man bija iespēja veidot sižetus Pasaules čempionātā bobslejā un skeletonā, kas norisinājās skaistos Bavārijas kalnos pie Konigzē ezera. Kalni, sniegs un saule ir pasakaina, tomēr arī bīstama kombinācija. Iespējams vecums, iespējams iepriekšējā pieredze, bet šoreiz es turp devos sagatavojusies – līdzi ņemot Institut Esthederm Bronz Repair Anti-Wrinkle Tanning cream un UV celurāro ūdeni. Pirmo dienu piesardzīgi pārbaudīju savu ādas+krēmu+saules draudzību, tikai kādas 30 minūtes pavadot atklātā saulē. Bet, kad atklāju, ka āda nepaliek sarkana, tikai degungalu rotā arvien jauni raibumi (kurus es ļoti mīlu un pēc kuriem ziemas izskaņā biju sasodīti noilgojusies), tad turpmākās dienas sēdēju saulītē cik vien bieži iespējams. Kad vien bija brīvs mirklis starp sacensībām un varēju nolikt malā mikrofonu, tā atrados ezermalā, veroties sniegotās virsotnēs un uzsūcot tik ļoti nepieciešamo D vitamīnu.

Kādā brīvdienā pat ļāvos spontānai idejai pasēdēt uz balkona aizvējā vienā apakšveļā, lai saulīti redz ne tikai degungals. Parasti tik jūtīgo dekoltē zonu aizsargāju ik pa laikam uzsmidzinot UV celulāro ūdeni, tādējādi izvairoties no apsārtuma, kas man ir ierasta lieta, uzturoties saulē.

Vēlāk, skatoties sižetus no čempionāta, var skaidri redzēt, kura diena ir bijusi saulaina, kura – ne. Ja man kadrā ir mirdzoša, spīdumiņiem klāta seja, tad skaidrs – lietots UV celulārais ūdens un būts saulē. Izmēģināju arī viegla grima klāšanu virs saules krēma. Protams, klājot pūderkrēmu, var just, ka uz ādas kaut kas jau ir likts. Bet, vajadzība spieda aizsargāt seju no saules un arī labi izskatīties kadrā. Un ziniet, man liekas, ka man izdevās!

Ar nepacietību gaidu nākamās brīvdienas kopā ar saules krēmiem!